Aktuality

Nouzový režim ordinace v době pandemie COVID-19

V současné době NEMÁME k dispozici osobní ochranné pomůcky (respirátory). Bez adekvátních ochranných pomůcek jsme vystaveni riziku infekce a představujeme tak i riziko pro další pacienty, kteří budou v ordinaci ošetřeni z jiného důvodu. 

Respektujte, prosím, níže uvedené změny v režimu ordinace, které mají vést ke snížení šíření nákazy COVID-19:

1. Všechny nemocné pacienty ošetříme výhradně po předchozím telefonickém objednání. Prosíme rodiče akutně nemocných dětí, aby se na nás v případě potíží obrátili nejprve telefonicky, domluvíme se na postupu s každým individuálně. 

2. Ordinační hodiny budou po dobu nouzového stavu omezeny: denně od 7 hod. do 12 hodin, odpolední ordinace v pondělí a ve čtvrtek je do odvolání zrušena. Během dopoledne bude čekárna uzamčena a pacienti budou pouštěni sestřičkou jednotlivě – a to výhradně po předchozí telefonické domluvě.  

3. S nemocným dítětem nevstupujte do čekárny, pokud nejste předem telefonicky domluveni. 

4. Pokud jsme byli domluveni na plánované kontrole po nemoci, kontaktujte nás předtím telefonicky, abychom se domluvili na konkrétním čase, popřípadě na tom, zda je kontrola nezbytná.

5. Osoby s příznaky respirační infekce (kašel, rýma, horečka) by měli zůstat doma. 

6. Preventivní prohlídky u malých dětí budou probíhat i nadále - od 7:00 do 10:00 hodin. Ostatní preventivní prohlídky budou řešeny individuálně, některé mohou být posunuty na dobu po skončení nouzového stavu.

7. Pravidelné hrazené i doporučené očkování není nutné odkládat. Česká vakcinologická společnost ČLS JEP vydala v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 dne 11.3.2020 stanovisko k provádění preventivního očkování. Provádění vakcinace je možné bez omezení i v současné epidemiologické situaci. https://www.vakcinace.eu/data/files/stanoviskocvskcovid-19final.pdf

8. V případě, že nemáte zdravotní potíže, ale potřebujete potvrzení, výpis z dokumentace, vystavit recept - kontaktujte nás telefonicky. 

10. Lékař i sestřička budou v ordinaci po dobu rizika nosit ústní roušky nebo respirátor (je to nyní jediný ochranný prostředek, který máme v omezeném množství k dispozici). Děti starší dvou let i jejich doprovod žádáme o nošení ústních roušek i po dobu pobytu v ordinaci či čekárně. Pokud používáte respirátory s výdechovým ventilem, prosíme, pro ochranu ostatních, noste přes ně ještě roušku (stejně to děláme i my v ordinaci). 

11. Z čekárny i z ordinace nyní na čas zmizí hračky. Rodiče malých dětí prosíme, aby se snažili omezit volný pohyb dětí v prostoru čekárny.

 

Informace budou průběžně aktualizovány dle vývoje situace.

 

 

 

 

 

 

Adresa

Pediatrie Černá s.r.o.

Husovo náměstí 36

55203  Česká Skalice

IČ: 04601319

Kontakty

  491 453 057

  602 674 088

  info@pediatriecerna.cz

Pohotovost pro děti

Nemocnice Náchod

Horní areál, pavilon A

491 601 771

pondělí-pátek 16:00–22:00

So, Ne, svátky 08:00–22:00

Facebook