Aktuality

Koronavirus COVID-19 - informace pro pacienty (aktualizováno 5.4.)

 

1. Pokud se na Vás a Vaše děti vztahuje 14-denní karanténa po návratu ze zahraničí a NEMÁTE ZDRAVOTNÍ POTÍŽE, požádejte svého praktického lékaře o vystavení e-neschopenky. Pokud v zahraničí pobývaly pouze Vaše děti a karanténa se vztahuje jen na ně, kontaktuje nás telefonicky - vystavení OČR nebo/a nařízení karantény.  

Karanténu je nutné nahlásit také na krajskou hygienickou stanici - nejlépe mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V e-mailu uveďte Vaše kontaktní informace, bydliště a mobilní telefon. Při návratu ze zahraničí i přesnou destinaci, ze které se vracíte, zda jste tam navštívili zdravotnické zařízení, zúčastnili se hromadné akce či byli v kontaktu s osobou nemocnou či podezřelou z nákazy COVID-19.

Lze využít i INFOLINKY KHS Královéhradeckého kraje: tel. 778 532 313 (v pracovní dny v době od 8:00 do 15:00).

 

2. Pokud má dítě zdravotní potíže, které jsou podezřelé z infekce COVID-19, KONTAKTUJTE NÁS TELEFONICKY. Všechny děti s respiračními příznaky budeme řešit individuálně a vzhledem k chybění adekvátních ochranných pomůcek v ordinaci, v naprosté většině případů pouze telefonicky. Infekci koronavirem COVID-19 v dětském věku, bez předešlého kontaktu s nemocným u blízkých příbuzných, považuji za málo pravděpodobnou, ale nelze ji např. u větších dětí vyloučit. Opět připomínám, že v dětském věku probíhá infekce COVID-19 v naprosté většině případů mírně a léčba je pouze symptomatická s důslednou karanténou jako u jiných virových infekcí. Nicméně z epidemiologického hlediska (možná nákaza rodičů, prarodičů..) považuji vyšetření COVID-19 v indikovaných případech za vhodné. 

V indikovaných případech (děti s teplotou nad 37,5 st.C trvající déle jak 2-3 dny a dráždivým kašlem, dechovými potížemi) budeme postupovat takto: 

     1. Telefonicky spolu vyplníme žádanku, kterou zašlu e-mailem na odběrové místo (Nemocnice Náchod, Nemocnice Trutnov nebo FN Hradec Králové) a stejné informace i na Krajskou hygienickou stanici.

     2. Odběrové místo se s Vámi telefonicky spojí a domluví se na konkrétním datu a času odběru. Na domluvený čas se pak na místo odběru dopravíte autem, nikoliv MHD!

Informace o odběrovém centru ve FNHK zde: https://koronavirus.mzcr.cz/fakultni-nemocnice-hradec-kralove a zde: https://www.fnhk.cz/aktuality/fn-hk-spustila-dnes-provoz-odberoveho-mista-v-souv

Informace o odběrovém místě v Náchodě zde: http://www.nemocnicenachod.cz/koronavirus-jak-postupovat

Informace o odběrovém místě v Trutnově zde: http://www.nemtru.cz/koronavirus-informace-aktuality

 

V případě náhlého zhoršení zdravotního stavu volejte linku  112 či 155

 

3. Vyšetření na COVID-19 se u dětí bez klinických příznaků nebo při nesplnění kritérií, která jsou stanovena pro testování, NEPROVÁDÍ!. Pokud však máte i v tomto případě velké obavy, zavolejte operátorovi call centra - linka 1212 a domluvte se na dalším postupu. 

 

4. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) vystavuje škola, nikoliv PLDD.

 

V současné době je vybavení osobními ochrannými pomůckami (nejen) naší ordinace zoufalé. Ústní roušky nás nemohou ochránit před infekcí COVID-19 a v případě kontaktu s takto nemocným pacientem v ordinaci riskujeme minimálně 2-týdenní uzavření ordinace bez náhrady péče. To opravdu nechceme a proto nadále pokračujeme v "nouzovém režimu" chodu ordinace. Děkujeme za pochopení a za Vaši ohleduplnost vůči nám i ostatním. Věřím, že při dodržování všech omezení, kterým jsme nyní vystaveni, vše nakonec zvládneme a bude lépe! 

 


 Aktuální informace týkající se koronavirové infekce naleznete na: 

https://koronavirus.mzcr.cz/ (stránky ministerstva zdravotnictví, aktualizované údaje)

http://www.khshk.cz/news.php (stránky Krajské hygienické stanice HK, vč. telefonních kontaktů, aktuálních informací)

https://www.fnhk.cz/pacient-a-jeho-blizci/koronavirus-covid-19 (poučení pro nemocné v karatnéně, poučení pro nemocné v izolaci)

https://www.fnhk.cz/aktuality/informace-k-vysetreni-pritomnosti-coronaviru (informace k vyšetření přítomnosti koronaviru)

 

CELOSTÁTNÍ BEZPLATNÁ INFORMAČNÍ LINKA PRO OBČANY V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM -

 

1212 

 

K získání obecných informací o infekci COVID-19 jsou určeny:  NONSTOP INFOLINKY STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU 724 810 106, 725 191 367 NEBO INFOLINKY ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN (veškeré telefonní kontakty na www.khshk.cz)

 

 

 

Adresa

Pediatrie Černá s.r.o.

Husovo náměstí 36

55203  Česká Skalice

IČ: 04601319

Kontakty

  491 453 057

  602 674 088

  info@pediatriecerna.cz

Pohotovost pro děti

Nemocnice Náchod

Horní areál, pavilon A

491 601 771

pondělí-pátek 16:00–22:00

So, Ne, svátky 08:00–22:00

Facebook