Aktuality

Nastřelování náušnic

 V naší ordinaci provádíme nastřelování náušnic přístrojem Blomdahl Medical Ear Piercing, tento způsob aplikace vyžívá moderní technologie a bezpečné materiály. To zajišťuje jednoduchou a bezpečnou aplikaci náušnic.

 Používané náušnice jsou z lékařského plastu, bez jediné stopy niklu, proto při jejich použití nehrozí alergie na nikl, který je v různém množství obsažený ve všech kovech. Náušnice jsou malé, lehké a mají maximálně hladký povrch, což jsou ideální předpoklady pro dobré hojení rány. Nastřelení je rychlé a téměř bezbolestné. Během nastřelení se ucho propíchne, zároveň se náušnice nasadí a uzavře, jedná se tedy o velmi rychlý zákrok, ve srovnání s klasickým propíchnutím ušního lalůčku jehlou. Dírka pro náušnici je dokonale rovná a nekrvácí. Náušničky splňují všechny potřebné hygienické požadavky a neobsahují zdraví škodlivé látky. Balení náušnic je sterilní, při jejich aplikaci nedochází k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje.

 

  system imagesystem image
 

 

Jak nastřelování náušnic probíhá?

Samotné nastřelení probíhá za přítomnosti rodičů. Po dezinfekci ušních lalůčků, se vyměří a speciálním fixem naznačí místo, kde bude umístěna dírka. Po té, co se s rodiči shodneme o vhodnosti umístění dírek, přistoupíme k jejich nastřelení. Dítěti během nastřelení fixujeme pouze ručičky a přidržíme hlavičku. Děti se většinou rozpláčí, neboť jsou omezeny v pohybu, vlastní nastřelení náušnic je minimálně bolestivé.  Postupně se nastřelí jedna náušnička a po té se ihned přistoupí k nastřelení náušničky druhé. 

Tyto plastové náušničky musí být ponechány v uchu 6 týdnů (maximální doporučená doba ponechání těchto dočasných náušnic je 20 týdnů), po této době je možné náušnici nahradit klasickou (nejlépe zlatou) náušnicí. Rodiče či klient obdrží po provedeném nastřelení písemné instrukce o péči po provedeném zákroku.

 

 
 

 

 

 

 

Adresa

Pediatrie Černá s.r.o.

Husovo náměstí 36

55203  Česká Skalice

IČ: 04601319

Kontakty

http://my.medevio.cz/dr-cerna

  491 453 057

 

Pohotovost pro děti

Nemocnice Náchod

Horní areál, pavilon A

491 601 771

pondělí-pátek 16:00–22:00

So, Ne, svátky 08:00–22:00

 Pokračovat na Medevio